Srpska veza u Ajntrahtu, Bajern teško, Keln uspeo!

Bundesliga 16. dec 201717:09 > 17:24
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U okviru subotnjeg programa 17. kola Bundeslige, minimalne pobede su ostvarili Bajern i Keln, kome je to i prvi trijumf u sezoni. Na svim mečevima je bilo uzbudljivo do samog kraja.

Ajntraht i Šalke su igrali nerešeno 2:2, a prvi gol za tim iz Frankfurta je postigao Luka Jović već u 1. minutu posle asistencije još jednog srpskog reprezentativca Mijata Gaćinovića. Haler je povisio na 2:0 u 66. minutu, dok je ekipa iz Gelzenkirhena, za koju je igrao Matija Nastasić, uspela da izvuče bod preko Emboloa u 82. i Nalda u 90+5. minutu.

Bajern je teško stigao do sva tri boda u Štutgartu gde je slavio golom Tomasa Milera u 79. minutu (0:1). Ekipa Jupa Hajnkesa je umalo ispustila dva boda u 90+5. minutu, ali je golman Sven Ulrajh odbranio penal koji je izveo Čadrak Akolo.

I Keln je najzad uspeo da upiše prvu pobedu u sezoni. Jarčevi su na svom terenu nadigrali Volfsburg sa 1:0, a strelac je bio Kristijan Klemens u 67. minutu, posle asistencije Miloša Jojića. Keln je i pored toga tek stigao do šest bodova i na poslednjem je mestu.

Augsburg i Frajburg su igrali 3:3 u uzbudljivom meču, a domaći za bod mogu da zahvale strelcu het-trika islandskom napdaču Alfredu Finbogasonu. Islanđanin je prvi gol postigao u 1. minutu, ali su preokrenuli fudbaleri Frajburga preko Guntera u 20, Petersena u 48. i 66. minutu. Novi šok je usledio u 90+1. i 90+3. minutu kada je Finbogason sa nova dva gola izborio remi za svoju ekipu.

Nadomak kompletnog preokreta je bio i Majnc, koji je u Bremenu odigrao 2:2 sa Verderom. Domaćin je vodio golovima Bargfredea u 2. i Belfodila u 17. minutu, ali je Majnc smanjio prvo golom Kujasona u 70, da bi Fabijan Frej zatesao gol Verdera za 2:2 u 90+3. minutu.

Pogledajte TABELU Bundeslige.

Rezultati 17. kola:

U petak:Menhengladbah – HSV 3:1 (1:0)

U subotu: Augsburg – Frajburg 3:3 (1:1), Ajntraht – Šalke 2:2 (1:0), Keln – Volfsburg 1:0 (0:0), Štutgart – Bajern 0:1 (0:0), Verder – Majnc 2:2 (2:0), Borusija – Hofenhajm (18,30).

U nedelju: Hanover – Leverkuzen, Lajpcig – Herta.