Getty Images/Stuart Franklin

13.01.2018 | 20.27 > 20:31

Lajpcig slomio Šalkeovu odbranu i ukrao im drugo mesto

Fudbaleri Red Bul Lajpciga slavili su 3:1 protiv Šalkea na domaćem terenu u okviru 19. kola nemačke Bundeslige i izbili na drugo mesto tabele.

Leipzig

Getty Image/Stuart Franklin

Lajpcig je u vođstvo došao u 41. minutu golom Gvinejca Nabija Keite, a samo četiri minuta pre toga Red Bul je propustio veliku šansu pošto je Žan-Kevin Ogastin promašio jedanaesterac.

U nastavku smo mogli da vidimo tri gola – prvo je gost izjednačio u 54. minutu golom brazilskog defanzivca Nalda.

Ipak, Lajpcig je do vredne pobede u borbi za drugo mesto došao za dva minuta. Prvo je u 69. mrežu zatresao Timo Verner i postigao deveti gol u sezoni, a onda je u 71. minutu strelac bio i portugalski napadač Bruma.

Čitav meč u redovima tima iz Gelzenkirhena na terenu je proveo srpski defanzivac Matija Nastasić, dok je hrvatski vezista Marko Pjaca u igru ušao sa klupe.

Nakon pobede Lajpcig je drugi na tabeli sa 13 bodova zaostatka u odnosu na vodeći Bajern sa 31 bodom, a preskočili su upravo Šalke, koji ima bod manje.

Dortmund je trenutno četvrti, a na začelju tabele nalaze se Verder, HSV i Keln.

Pogledajte REZULTATE i TABELU nemačke Bundeslige.