Kakav debi! Bačuaji doneo Milionerima prekid crnog niza

Bundesliga 2. feb 201822:27 > 22:37
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U prvom meču 21. kola Bundeslige Borusija iz Dortmunda zabeležila je trijumf u gostima nad Kelnom 3:2, uz fantastičnu partiju Mičija Bačuaija, koji je došao tek pre dva dana.

Milioneri su u Keln došli u očajnoj seriji. Bez pobede su bili u Bundesligi od 16. decembra. Ali je Miči Bačuai, koji je došao poslednjeg dana zimskog prelaznog roka, pokazao da će biti veliko pojačanje. Postigao je dva gola, u 35. i 62. minutu i asistirao kod pobedonosnog Andrea Širlea u 84. minutu. Domaćin, za koga je igrao Miloš Jojić koji je dobio i žuti karton, dva puta je sustizao prednost Milionera u 60. minutu preko Zolera i 10 minuta kasnije preko Merea.

Ovom pobedom Borusija je izbila na deobu drugog mesta sa Bajerom iz Leverkuzena i Šalkeom, pošto sve tri ekipe imaju po 34 boda, ali Milioneri imaju utakmicu više, dok je Keln poslednji sa 13 bodova.