Bavarci bez bolesnog Hajnkesa srušili Šalke

Bundesliga 10. feb 201820:33 > 20:34
Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Fudbaleri minhenskog Bajerna nastavili su pobednički seriju u Bundesligi, pošto su u 22. kolu savladali Šalke kod kuće 2:1.

Bajern je do 10. uzastopne pobede u ligi, a 13. u svim takmičenjima došao bez trenera Jupa Hajnkesa, koji je zbog temperature propustio meč.

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu. Robert Levandovski je natrčao na loptu, koju je golman Farman odbio posle udarca Tomasa Milera, i rutinski je smestio u mrežu. Gosti su uzvratili u 29. preko Di Santa, a zanimljivo da je u akciji učestvovao i Leon Gorecka, koji će od leta igrati za Bajern. Pobedu Bavarcima doneo je Miler, u 36. minutu, nakon što je sjajno iskoristio loše postavljanje Farmana i iz praktično iz mrtvog ugla pogodio gol.

U drugih 45 minuta nije bilo mnogo prilika, viđen je tek po jedan udarac u okvir gola, a Bajern je rutinskom igrom priveo meč kraju.

Višestruki šampion je došao do ukupno 56 bodova i sada beži drugoplasiranom Lajpcigu 18 poena. Sa druge strane, Šalke je šesti sa 34.