Šalke trijumfovao u Leverkuzenu, Kelnu bodovi spasa

Bundesliga 25. feb 201817:44 > 17:57
Getty images, Maja Hitij

U prvom meču nedeljnog programa 24. kola Bundeslige na Baj Areni odigran je direktan duel dve ekipe koje se bore za plasman u Ligu šampiona, a slavio je Šalke protiv Bajera 2:0. U toj trci polako posustaje RB Lajpcig, koji je na svom terenu poražen od fenjeraša Kelna 2:1.

Već u 11. minutu Šalke je došao do vođstva, pošto je Gvido Burgstaler u 11. minutu iskoristio asistenciju Kaligurija. Situacija za Aspirindžije dodatno se pogoršala kada je u 38. minutu Dominik Kor dobio drugi žuti karton, dok je prvi dobio svega šest minuta ranije.

Od tada je bilo jasno da će teško domaćin uspeti da izvuče mnogo iz ove utakmice, a sve je rešeno u 89. minutu kada je Bentaleb iskoristio penal i postavio konačan rezultat. Šalke je na deobi drugog mesta sa Borusijom iz Dortmunda, pošto obe ekipe imaju po 40 bodova, dok je Bajer peti sa dva boda manje.

U drugom meču bilo je mnogo više uzbuđenja. RB Lajpcig dočekao je gotovo prežaljeni Keln u cilju da se novim trijumfom vrati na mesto koje vodi u Ligu šampiona. Sve je dobro krenulo, pošto su već u šestom minutu poveli preko Augustina. Rezultatom 1:0 otišlo se na poluvreme, a onda je usledilo šokantnih 45 minuta, možda najlošije u prethodne dve sezone tima iz Lajpciga. Keln se volšebno vratio i preko Kozijela u 70. i Bitenkura u 77. minutu došli do potpunog preokreta, ispostaviće se i do pobede, kojom Jarčevi dobijaju nadu u borbi za opstanak. Izjednačili su se sa Hamburgerom na začelju, pošto obe ekipe imaju po 17 bodova, osam manje od Volfsburga, koji je prvi van zone ispadanja. Lajpcig je ostao šesti sa 38 bodova, jednim manje od četvrtoplasiranog Ajntrahta, a dva manje od drugog mesta.