Sudija zbog penala vratio igrače iz svlačionice!

Bundesliga 16. apr 201822:34 > 23:50
Getty Image/ Alex Grimm / Staff

Fudbaleri Majnca pobedili su Frajburg rezultatom 2:0 u poslednjem meču 30. kola Bundeslige, a ovaj duel obeležila je nesvakidašnja scena iz finiša prvog poluvremena kada je glavni sudija Gvido Vinkman igrače gostujućeg tima vratio iz svlačionice kako bi se izveo penal.

Oba gola za pobedničku ekipu postigao je Pablo de Basis. On je u nadoknadi prvog poluvremena bio precizan sa bele tačke, tek pošto je arbitar posle asistencije VAR shvatio da je pogrešio i da je trebalo da dosudi najstrožu kaznu za Majnc zbog igranja rukom Marka-Olivera Kempfa.

Fudbaleri Frajburga su već bili u svlačionicama, dok su domaći pored klupe čekali konačnu odluku glavnog arbitra.

Drugi gol je viđen u 79. minutu. Golman gostujuće ekipe  Švolov je loše šutirao, Kveson je preuzeo loptu i uputio je De Basisu koji se nalazio malo izvan peterca, odakle je direktno šutirao na gol za 2:0.

Ovo su za Majnc važna tri boda u borbi za opstanak, koji se sada sa 30 bodova nalazi na drugom mestu iznad zone ispadanja, dok je ispod njega, sa istim brojem bodova Frajburg.