Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 17.04.2018 | 22:35

Bajern bez milosti u Leverkuzenu, 6:2 za finale Kupa

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u finale nemačkog DFB kupa. Oni su u polufinalu savladali Bajer u Leverkuzenu rezultatom 6:2.

Bayern

Izvor: Getty images, Maja Hitij

Već posle deset minuta Bajern je vodio 2:0, golovima Martinesa mi Levandovskog, a smanjio je Lars Bender.

U drugom poluvremenu šampion se razgoropadio, za 11 minuta postigao je još tri gola, dvaput Tomas Miler, jednom Tijago Alkantara, koji je zabeležio i dve asistencije.

Atraktivni slobodnjak u 72. minutu u gol je pretvorio Leon Bejli, ali je poslednju reč imao Miler, čiji het-trik je postavio konačnih 2:6.

Bavarci su u prethodnih pet sezona osvojili pehar triput, a u dva navrata ispadali su u polufinalu. Ovom pobedom Jup Hajnkes je ostao na putu za novu triplu krunu, jer je titulu u Bundesligi bavarski tim već potvrdio, a igraće i u polufinalu Lige šampiona.

Njegov naslednik Niko Kovač vodiće u sredu Ajntraht u drugom polufinalu protiv Šalkea, uz prenos na Sportklubu. Finale kupa igra se 19. maja u Berlinu.