Dortmund prošao u 120. minutu, Herta slavi Ibiševića

Bundesliga 20. avg 201820:36 > 23:38
Alexander Hassenstein, Getty Images

Fudbaleri Herte plasirali su se u 1/16 finala Kupa Nemačke pobedom protiv Braunšvajga u gostima 2:1.

Ekipi iz Berlina trijumf je obezbedio iskusni Vedad Ibišević golom u 83. minutu. Herta je povela u 38. minutu pogotkom Platenharda, a neposredno pre Ibiševićevog gola rezultat je izjednačio Fejzulahu.

Hertin novajlija iz Liverpula Marko Grujić nije bio u protokolu za ovaj meč.

Borusija Dortmund je uz mnogo sreće prošla u sledeće kolo. Rezervista Aksel Vitsel je u 90+6. minutu izjednačio rezultat na gostovanju Grojter Firtu i meč uveo u produžetak.

Pobedu Milionerima obezbedio je Marko Rojs u poslednjim trenucima drugog produžetka.

Plasman u sledeće kolo nacionalnog kupa obezbedio je i Paderborn koji je bio bolji od Ingolštada 2:1, dok je Frajburg posle boljeg izvođenja penala izbacio Kotbus – 5:3 (2:2, 1:1).