22.09.2018 | 20:27 > 20:28

Bajern posle tri sata smenio Hertu sa vrha tabele

Fudbaleri Bajerna pobedili su u 4. kolu Bundeslige Šalke na gostovanju u Gelzenkirhenu rezultatom 2:0, pa su se tako vratili na prvo mesto na tabeli nemačkog šampionata, koje je na kratko držala Herta iz Berlina.

Robert Levandovski

Christof Koepsel, Getty Images Sport

Izabranici trenera Nika Kovača su u vođstvo došli u 8. minutu, kada je strelac bio Džejms Rodrigez. Prethodno je Džošua Kimih izveo korner, dok je kolumbijski ofanzivac loptu sačekao na prvoj stativi i udarcem glavom zatresao mrežu Šalkea.

Na novi gol Bajerna se čekalo do 64. minuta, kada je gol sa bele tačke postigao Robert Levandovski. Pre toga je defanzivac Šalkea Alesandro Šopf u svom šesnaestercu faulirao Rodrigeza.

Srpski fudbaler Matija Nastasić je odigrao svih 90 minuta u dresu Šalkea.

Bajern se vratio na prvo mesto na tabeli Bundeslige, gde ima maksimalnih 12 bodova. Prati ga Herta sa 10, dok su treći Dortmund i Verder sa po osam bodova.