Bajernu samo bod na Alijancu, katastrofa Šalkea

Bundesliga 25. sep 201822:22 > 22:33
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Aktuelni petostruki uzastopni šampion Nemačke Bajern iz Minhena prekinuo je pobednički niz u petom kolu. Bavarci su igrali nerešeno sa Augzburgom 1:1. Novi poraz je doživeo vicešampion Šalke u Frajburgu.

Bavarci su tek u drugom poluvremenu otvorili bravu požrtvovanih gostiju i to preko veterana Arjena Robena u 48. minutu. Delovalo je da će Bavarci i pored deficita igre i bez Roberta Levandovskog, koga je Niko Kovač ostavio na klupi, ipak odneti sva tri boda, ali da tako ne bude postarao se u 87. minutu Feliks Gece, mlađi brat nekadašnjeg igrača Bajerna Marija. Bajern ostaje prvi na tabeli sa 13 bodova, ispred Verdera koji je novom pobedom došao do drugog mesta sa samo dva boda manje.

Najneprijatnije iznenađenje Bundeslige je aktuelni vicešampion Šalke. I dalje su bez bodova sa svega dva postignuta gola, a u Frajburgu su primili deveti gol za peti poraz. Domaćin je slavio 1:0 golom Niderlehnera u 52. minutu a Šalke je na samom začelju bez bodova.

Drugu pobedu u sezoni zabeležio je Hofenhajm. Debitant u Ligi šampiona savladao je u gostima Hanover 3:1, golovima Breneta, Kaderabeka i Belfodila. Trenutno je na deobi petog mesta sa sedam bodova, dok je Hanover pretposlednji sa dva.