Lars Baron/Bongarts/Getty Images

10.11.2018 | 20.26 > 20:28

Moćni Dortmund - Rojs i Alkaser za pobedu u derbiju

U velikom derbiju nemačkog fudbala Borusija iz Dortmunda savladala je Bajern sa 3:2.

Pako Alkaser

Getty Images/Lars Baron

Dva puta je Bajern vodio na Signal Iduana parku. Dva puta je Dortmund stizao prednost i na kraju došao do pobede. Ali, da krenemo redom.

Poveo je tim Nika Kovača u 26. minutu golom Roberta Levandovskog. Sjajno je Levandovski ispratio centaršut Serža Gnabrija i glavom sa metar od gola loptu poslao u mrežu.

Uz vođstvo gostiju se otišlo na odmor da bi u 49. minutu Marko rojs sa bele tačke izjednačio na 1:1. manuel Nojer je skrivio penal nesmotrenom reakcijom, a Rojs je hladnokrvno poslao loptu u njegovu desnu stranu sa vele tačke.

Samo četiri minuta kasnije, Bajern ponovo vodi. I ponovo je strelac Levandovski. Ovoga puta mu je loptu servirao Džošua Kimih, a Poljak ponovo glavom matira golmana domaćih.

Nastavljen je meč u istom fenomenalnom ritmu. Rojs je imao odličnu priliku za novo izjednačenje u 59. minutu, ali je izblokiran, a samo dva minuta kasnije Levandovski ponovo trese mrežu Borusije. Ipak, gol je poništen zbog ofsajda.

Rojs se ponovo našao u šansi u 65. minutu, ali je bio neprecizan, a ono što je propustio u prethodna dva navrata Rojs je nadoknadio u 67. minutu. Sjajno je Rojs reagovao i iz srca šesnaesterca odličnim šutem matirao Nojera.

Samo pet minuta trebalo je domaćinu da dođe do konačnog preokreta u ovom meču. Pako Alkaser je heroj navijača Dortmunda. "Ispala" je odbrana Bajerna na centru, Vitsel je uputio loptu u prazan prostor, a Alkaser odlično istrčao i pogodio za pobedu svog tima.

Borusija je i nakon 11 mečeva neporažena u Bundesligi, ovo im je osma pobeda u sezoni i na prvommestu na tabeli imaju 27 bodova.

Bajernu je ovo treći poraz u sezoni i sada na trećem mestu imaju 20 bodova, ali Lajpcig ima bod manje i utakmicu manje, a u nedelju dočekuje Bajer Leverkuzen i mogao bi da se popne na to treće mesto nakon tog duela, kao i Hofenhajm koji gostuje Herti.