BL: Bajern proradio u Hanoveru, nula u Hofenhajmu

Bundesliga 15. dec 201817:24 > 17:26
Thomas Starke/Getty Images

Fudbaleri Bajerna ostvarili su najubedljiviju pobedu ove sezone u Bundesligi, pošto su u okviru 14. kola na gostovanju savladali Hanover rezultatom 4:0.

Izabranici Nika Kovača su prethodno u domaćem prvenstvu slavili sa 3:0, a to su učinili protiv Nirnberga i Štutgarta.

Bavarci su sva četiri gola postigli za nešto više od sat vremena igre. U vođstvo ih je doveo Jozua Kimih u drugom minutu, a prednost je udvostručio David Alaba u 29. Na treći gol se čekalo do 53. minuta, kada je strelac bio Serž Gnabri, a konačan rezultat samo devet minuta kasnije postigao je Robert Levandovski.

Posle devetog trijumfa, Bajern na trećem mestu tabele ima 30 bodova, isto kao i drugoplasirana Borusija iz Menhengladbaha, koja je igrala bez golova na gostovanju Hofenhajmu. Hanover je ostao na deset bodova i pao je na poslednje mesto tabele.

Hanover je pomeren na samo začelje posle trijumfa Fortune nad Frajburgom rezultatom 2:0. Junak trijumfa domaćet gima pred oko 40.000 navijača bio je Kan Ajhan, koji je bio dvostruki strelac, u 55. i 79. minutu.

Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Za tim iz Diseldorfa je to treća pobeda ove sezone, posle koje ima 12 bodova na 16. poziciji, dok je Frajburg ostao na 17 bodova.

U ostalim utakmicama subotnjeg popodnevnog programa, Štutgart je sa 2:1 savladao Hertu, dok su Augsburg i Šalke igrali 1:1. Mihael Gregorič je u tom susretu doveo Augsburg u vođstvo u 13. minutu, a izjednačenje timu iz Gelzenkirhena doneo je Danijel Kaliđuri.

Tim iz grada Mercedesa i Poršea do trijumfa nad Berlincima je došao posle preokreta, pošto su gosti vodili od 38. minuta golovima Maksimilijana Mitelšteta. Mario Gomes je izjednačio u 64. minutu, a vrlo brzo je i doneo pobedu svom timu.