Milioneri nezaustavljivi, nova asistencija Sanča

Bundesliga 15. dec 201820:22 > 20:30
Getty Images/Christof Koepsel

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Verder Bremen na Vestfalenu u 15. kolu Bundeslige rezultatom 2:1 i tako upisali šesti uzastopni trijumf u tom takmičenju.

Lider šampionata je sa nova tri boda došao do 39 i tako uvećao prednost u odnosu na drugoplasirani Mehengladbah, koji ima 30. Verder je ostao deveti sa 21.

Sva tri gola u Dortmundu viđena su u prvih 35 minuta igre. Domaći su u 20. poveli golom Paka Alkasera, koji je centaršut Gereira iz slobodnjaka glavom sproveo u mrežu za 11. pogodak u sezoni.

Španski napadač je prvi strelac lige, a na drugoj poziciji nalazi se klupski saigrač Marko Rojs. Nemac je duplirao vođstvo Milionera na 2:0 u 27. i došao do 10. pogotka u sezoni.

Asistent Rojsu bio je sjajni Englez Džejdon Sančo. Mladom fudbaleru je to sedma asistencija u takmičenju i time je postao najbolji asistent lige.

Neizvesnost u meč vratio je Maks Kruze u 35. minutu, fantastičnim golom sa preko 20 metara, ali je u nastavku Dortmund imao više od igre.

Rojs je u nekoliko navrata ulazio u šanse, a gol je na kraju postigao rezervista Mario Gece. Posle sjajne kontre u 90+6. minutu vezista je pogodio mrežu, međutim, posle nekoliko trenutaka i provere VAR sudija je poništio gol zbog ofsajda.

Za poražene u timu nije bilo srpskog defanzivca Miloša Veljkovića zbog povrede.

Pogledajte rezultate i tabelu Bundeslige.