Poulsen i Verner slomili Majnc

Bundesliga 16. dec 201817:30 > 17:35
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Lajpciga nadigrali su Majnc 4:1 (2:1) u meču 15. kola Bundeslige.

Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno posle uvodnih 15 minuta igre, ali ne samo rezultatski, s obzirom na to da je ekipa Lajpciga u svim segmentima igre bila dominantna.

Savršen početak utakmice imao je Jusuf Poulsen, koji je zatresao mrežu gostiju u dva navrata – u 14. i 19. minutu, kada mu je asistent bio Timo Verner.

Jedini pogodak za goste postigao je Onisivo u 38. minutu, kada je nagovestio veliku borbu na Red Bul Areni.

Ipak, nje nije bilo pošto je i u drugom poluvremenu Lajpcig stvarao prilike i držao loptu u svom posedu.

Još jedan dvostruki strelac bio je Verner – prvi put je pogodio u 74. minutu posle asistencije Demea, a zatim je i u 88. postavio konačnih 4:1, kada je asistent bio strelac prva dva gola Poulsen.

Lajpcig je trenutno na četvrtom mestu na tabeli sa 28 bodova, dva manje od Bajerna.