DFB kup: Ludilo u Dortmundu, Milioneri ispali na penale

Bundesliga 5. feb 201923:31 > 23:43
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Odigrana su još dva meča osmine finala Kupa Nemačke. Prolaz među osam najboljih obezbedili su Padeborn i Verder. Posebno impresivan prolaz ostvarili su Zeleni sa Vezera, koji su u Dortmundu posle penala savladali lidera Bundeslige Borusiju.

Meč na Signal Iduna Parku bio je izuzetno uzbudljiv i pre penal ruleta. Da je Verder došao otvorenog garda videlo se već od petog minuta, kada su Zeleni došli u vođstvo preko Milota Rašice. Domaći tim je ipak imao sreće i do poluvremena uspeo da dođe do izjednačenja. Tačnije u trećem minutu nadoknade preko Marka Rojsa. U drugom delu nije bilo golova, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Jedan od najboljih igrača Borusije, strelac gola Rojs morao je već na poluvremenu da napusti igru, a umesto njega je ušao Pako Alkaser, najbolji golgeter tima.

Posle 1:1 u 90 minuta krenuli su produžeci. U dodatnih 30 minuta zaigrao je i veteran Klaudio Pizaro, a u smiraj prvog produžetka Kristijan Pulišić doveo je domaćina u prvo vođstvo na meču. Ipak, već posle tri minuta u drugom produžetku Pizaro je izjednačio. Kada je Hakimi u 113. minutu doneo novo vođtvo Milionerima, verovali su navijači da će to biti dovoljno za prolaz. Ali gosti se nisu predavali i Harnik je na asistenciju Krusea u poslednjem minutu produžetaka doneo novo poravnanje i odluke je morala da padne posle penala.

Praktično je penal rulet rešen posle dve serije. Alkaser i Filip su promašili udarce sa bele tačke, a Pizaro i Egstajn su pogodili i tu prednost od dva gola Verder je sačuvao, pošto Zeleni nisu promašili nijedan udarac. Za goste nije igrao Miloš Veljković.

Verderu, od ranije Hamburgeru i Hajdenhajmu u četvrtfinalu se pridružio Padeborn. Oni su u duelu dva drugoligaša, kao gosti savladali Duizburg 3:1 i ušli među osam najboljih u najmasovnije takmičenje nemačkog fudbala.