09.02.2019 | 20.31 > 20:33

BL: Bajern iskoristio kikseve obe Borusije

Fudbaleri Bajerna savladali su Šalke rezultatom 3:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u 21. kolu Bundeslige i tako se vratili na drugo mesto na tabeli.

Serge Gnabry

Adam Pretty/Getty Images

Izabranici Nika Kovača su tokom većeg dela utakmice kontrolisali dešavanja na terenu, a posle prvog poluvremena njihov trijumf nijednog trenutka nije došao u pitanje.

Bavarci su do vođstva došli u 11. minutu autogolom Džefrija Brume, koji je nespretno reagovao u odbrani posle kontranapada Bajerna koji je predvodio Robert Levandovski.

Pred 75.000 navijača na "Alijanc areni", gosti iz Gelzenkirhena su se vratili u igru u 25. minutu, kada je Ahmed Kutudžu savladao Svena Ulrajha. Očekivano, odmah je usledila reakcija šampiona Nemačke, koji se vratio u vođstvo preko Levandovskog samo dva minuta kasnije.

Poljski fudbaler je odlično poslao loptu u levu stranu gola, pošto ga je Hames Rodriges pronašao u šesnaestercu, a golman Šalkea nije imao šanse. Levandovski je bio asistent kod pogotka Serža Gnabrija, koji je postavio konačan rezultat u 57. minutu za 14. trijumf ove sezone.

Srpski fudbaler Matija Nastasić ostao je na klupi Šalkea.

Bajern je trijumfom na najbolji način iskoristio iznenađujuće rezultate dve Borusije i napredovao do drugog mesta, a ujedno je i smanjio zaostatak u odnosu na tim iz Dortmunda. Bavarci sada imaju 45, pet manje od Borusije iz Dortmunda, a tri više od istoimenog kluba iz Menhengladbaha. Šalke je na 13. poziciji sa 22 boda.