BL: Martines srušio Hertu, Menhengladbah posrće

Bundesliga 23. feb 201917:29 > 17:32
Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Bajerna savladali su Hertu rezultatom 1:0 u okviru 23. kola Bundeslige i tako se izjednačili sa Borusijom Dortmund na čelu tabele, ali njihov veliki rival ima utakmicu manje.

Junak trijumfa Bavaraca na „Alijanc areni“ bio je Havi Martines, koji je postigao jedini gol na utakmici u 62. minutu, posle asistencije Hamesa Rodrigesa.

Sam meč nije obilovao šansama, gosti su imali nekoliko preko Dejvija Zelkea i Salomona Kalua, dok je na drugoj strani Jozua Kimih u 15. minutu poslao loptu tik pored stative.

Bajernu je, inače, u samom finišu olakšan posao pošto je Karim Rekik zaradio direktni crveni karton u 84. minutu zbog nesportskog ponašanja.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za berlinski tim.

Posle 16. trijumfa, Bajern ima 51 bod, isto koliko i Borusija, koja u nedelju dočekuje Bajer, ali uz lošiju gol razliku. Herta je ostala na 32 boda.

Christof Koepsel/Getty Images

Pored pobede Bajerna, u centru pažnje našao se i poraz Borusije iz Menhengladbaha na svom terenu od Volfsburga 3:0. Dvostruki strelac pred oko 48.000 navijača na „Borusija parku“ bio je Admir Mehmedi, dok je jedini preostali gol postigao Janik Gerhart.

Tim iz Menhengladbaha je na taj način nastavio da posrće, ali je i dalje na trećem mestu, sa osam bodova manje od Dortmunda i Bajerna. Volfsburg je na petom mestu sa 38 bodova.

U preostalim utakmicama odigranim u istom terminu, Frajburg je sa 5:1 savladao Augsburg, dok je Majnc bio bolji od Šalkea 3:0.

Frajburg je do važnog trijumfa predvodio Nils Petersen sa dva pogotka u prvom poluvremenu, a preostale za njegov tim postigli su Vinčenco Grifo, Đanluka Valdšmit i Florijan Niderlehner. Mrežu Frajburga zatresao je Rani Kedira, kada je smanjio zaostatak svog tima na 3:1. Gosti su, inače, u nadoknadi vremena ostali sa igračem manje, pošto je Ris Oksford zaradio crveni karton.

Na „Opel areni“, Majnc je u poslednjih 20 minuta obezbedio ubedljiv trijumf, pošto je od 18. minutu vodio preko Karima Onisiva. U samom finišu usledili su golovi Žan-Filipa Matete i Onisiva, koji je postavio konačan rezultat u 84. minutu.

Srpski fudbaler Matija Nastasić proveo je svih 90 minuta na terenu za tim iz Gelzenkirhena.