Švabe demolirale Hanover u derbiju začelja

Bundesliga 3. mar 201917:26 > 17:27
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Štutgarta pobedili su Hanover na svom terenu u 24. kolu nemačke Bundeslige ubedljivim rezultatom 5:1.

Švabe su trijumfom u derbiju začelja došle do 19 bodova i sad su na 16. poziciji sa pet više u odnosu na pretposlednji Hanover. Nirnberg ostaje poslednji sa 18, a prva ekipa iznad crte Augzburg ima 21.

Pobednik duela na Mercedes benc areni bio je rešen već u posle prvog poluvremena.

Mario Gomez je doveo domaće u vođstvo u četvrtom minutu, kad je u svom stilu iskoristio slobodan prostor na ivici šesnaesterca i zakucao loptu u mrežu, da bi Kabak golovima u 16. i 45. doneo svom timu tri gola prednosti pred odmor. Oba su viđena posle kornera i skoka defanzivca.

Žonatas je u 69. vratio kakvu-takvu nadu gostima posle brze kontre, ali su do kraja viđena još dva gola u mreži Hanovera.

Cuber je bio precizan u 78. i 81.

Utakmica Volfsburga i Verdera završena je bez pobednika 1:1. Vukovi su poveli preko Bruksa u 54. minutu, da bi gosti golom Kruzea u 74. došli do boda.

Zanimljivo, tim sa Vezera je tako ostao jedini tim u Bundesligi koji je postigao gol u svakoj utakmici ove sezone, a jedan je od tek tri koja su u tome uspela računajući lige petice. Pored njega, to su još Juventus i Pari Sen Žermen.

Volfsburg je sedmi na tabeli sa 39 bodova, Verder, za koji je Miloš Veljković igrao od 42. minuta, 10. sa 33.