Šest golova u Bremenu i pobeda Verdera u srpskom duelu

Bundesliga 8. mar 201922:17 > 22:31
Getty Images, Matthias Kern

Fudbaleri Verdera su u prvom meču 25. kola Bundeslige savladali na svom terenu Šalke rezultatom 4:2.

Gosti iz Gelzenkirhena su poveli u 26. minutu kada je švajcarski napadač Bril Embolo zatresao mrežu Jiržija Pavlenke.

Verder je do kraja prvog poluvremena uspeo da izjednači preko Milota Rašice u 31. minutu, a zatim i da preokrene golom Maksa Kruzea sa penala u 51.

Zanimljiv podatak je, da je Kruze u karijeri nepogrešiv sa bele tačke u Bundesligi  – 13/13.

Na 3:1 je Rašica povisio u 73, dok je Šalke prišao u 85. kada je novi pogodak postigao Embolo.

Tačku na pobedu Verdera stavio je Martin Harnik golom u 90+4. minutu.

Srpski defanzivac Miloš Veljković je u odbrani Verdera bio svih 90 minuta, dok je u defanzivi Šalkea svoje mesto u istom intervalu imao Matija Nastasić.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Bundeslige.