Getty Images/Stuart Franklin

11.03.2019 | 22.50 > 22:51

Ajntraht juri Ligu šampiona, nova asistencija Kostića

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Fortunu u Diseldorfu u poslednjem meču 25. kola Bundeslige rezultatom 3:0.

Filip Kostić

Martin Rose/Getty Images

Orlovi su tim trijumfom nastavili trku za jednu prve četiri pozicije koje vode u Ligu šampiona. Trenutno su peti sa 43 boda, tri manje od Mehengladbaha i Lajpciga. Fortuna ostaje 11. sa 31.

Ajntraht je dominirao od starta utakmice u Diseldorfu, ali je do golova došao tek u drugom poluvremenu, pošto je Pasijensija u 48. minutu centaršut De Guzmana glavom pretočio u pogodak.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do nadoknade vremena, kad je na scenu stupio Sebastijan Ale.

Francuski napadač je najpre u 90+1. brzu kontru gostiju krunisao golom, posle sjajnog driblanja golmana domaćih, da bi dva minuta kasnije iskoristio asistenciju Filipa Kostića i sa pet metara poslao loptu u praznu mrežu.

Srpskom internacionalcu je to treća asistencija u isto toliko mečeva u Bundesligi, čime je još jednom potvrdio sjajnu formu.

Luka Jović je igrao 72 minuta, dok je Mijat Gaćinović u igru ušao u 80.