Getty Images/Stuart Franklin

16.03.2019 | 20.33 > 20:34

Dortmund na vrhu: Rojs u 90+2. pokorio Berlin!

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Hertu u Berlinu, u 26. kolu Bundeslige, posle preokreta 3:2, a pobedonosni gol postigao je Marko Rojs u 90+2. minutu.

Aksel Vitsel, Marko Rojs

Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Džejdon Sančo je u jednom od poslednjih napada centrirao sa leve strane, a Rojs sa desetak metara plasirao loptu u mrežu za veliko slavlje Milionera.

Tim trijumfom je tim Lusijena Favra ponovo došao na čelo tabele sa 60 bodova, tri više od drugoplasirnaog Bajerna, koji ima meč manje. Herta je 10. sa 35.

Duel na Olimpijskom stadionu u Berlinu bio je izuzetno uzbudljiv. Kalu je u četvrtom minutu doveo domaće u vođstvo, pošto je na petercu natrčao na odbijenu loptu, da bi 10 minuta kasnije Tomas Dilejni na izuzetno srećan način poravnao. Dilejni je šutirao u kontri, lopta pogodila u petu defanzivca Herte Rekika, i lobovala golmana Jarstejna.

Nije mnogo vremena prošlo, a domaći su ponovo stekli prednost, pošto je u 35. minutu Kalu realizovalo jedanaesterac.

Novo izjednačenje viđeno je u 47. kad je Zagadu, na korner Sanča, bio precizan. Od tog trenutka usledili su veliki napadi Dortmunda i nekoliko dobrih šansi, a sve je to bila uvertira za ono što je usledilo u pomenutom 90+2. minutu.

Svih 90 minuta za Berlince, koji su zbog isključenja Torunarige u 85. i Ibiševića u 90+5. duel završili sa devetoricom, odigrao je Marko Grujić.