17.03.2019 | 15.34 > 19:55

Bajern "šesticom" preboleo Liverpul, Kostić asistent

Fudbaleri Verder Bremena ostvarili su drugu uzastopnu pobedu, pošto su savladali Bajer u Leverkuzenu sa 3:1, Filip Kostić asistirao je u pobedi Ajntrahta, dok je Bajern deklasirao Majnc sa 6:0 u 26. kolu Bundeslige.

Milot Rashica, Max Kruze

Christof Koepsel, Getty Images Sport

Maks Kruze je u sjajnoj formi, postigao je gol i na prethodne dve utakmice, a i sada je u 13. minutu doneo prednost Verderu u Leverkuzenu, kada je posle dodavanja Egeštajna primio loptu i izvanrednim udarcem levom nogom smestio je uz levu stativu.

U 37. minutu Kruze je bio asistent, a Rašica je realizovao kontru i udvostručio prednost gostiju.

Leon Bejli je u 75. minutu doneo nadu Bajeru golčinom iz slobodnog udarca, poslao je loptu u gornji desni ugao, ali je konačnih 3:1 za Verder postavio Kruze pogotkom u 95. minutu kada je lepo bocnuo loptu preko golmana u kontri.

Verder sada ima 39 bodova na osmoj poziciji zaostaje po tri boda za Volsburgom i Bajerom, pa je još i te kako živa borba za plasman u Ligu Evrope, pa i u Ligu šampiona (Menhengladbah ima 47 bodova na četvrtoj poziciji).

U drugom meču dana Ajntraht je pobedio Nirnbeg sa 1:0, a odlučujući pogodak dao je Hintereger u 31. minutu, kojeg je Filip Kostić poslužio kao na tacni.

Ajntraht je promašio još nekoliko dobrih šansi, jednu i Kostić, pa je sasvim zasluženo slavio. Kostić je igrao do 86. minuta, a Luka Jović zamenjen je deset minuta ranije.

Tim iz Frankfurta peti je na tabeli sa 46 bodova, a Nirnberg je poslednji sa 13.

James Rodriguez

Sebastian Widmann/Getty Images

U poslednjem meču dana Bajern je deklasirao Majnc sa 6:0, a heroj meča bio je Hames Rodriges, koji je postigao het-trik.

Ipak, počelo je golom Levandovskog u trećem minutu, pogodio je Poljak volejom posle centaršuta Alabe sa leve strane, da bi u 33. minutu Rodriges poslao loptu u mrežu sa deset metara posle idealno spuštene lopte grudima Gorecke.

Pitanje pobednika rešeno je izvrsnim udarcem Komana sa ivice šesnaesterca u 39. minutu, u 51. minutu je Rodriges na sličan način dao novi gol, a u 55. je potkopao loptu i prebacio golmana posle užasne greške u odbrani Majnca.

Konačni rezultat postavio je Dejvis u 70. minutu, pa Bajern sada ima 60 bodova, koliko i Borusija Dortmund.

Pogledajte REZULTATE i TABELE Bundeslige.