BL: Alkaser vratio Borusiju na čelo, kiks Bajerna

Bundesliga 30. mar 201917:28 > 17:30
Christof Koepsel/Getty Images

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Volfsburg rezultatom 2:0 u okviru 27. kola Bundeslige i tako izbili na čelo tabele, pošto je Bajern igrao nerešeno na gostovanju Frajburgu.

Pred preko 80.000 navijača na „Signal Iduna parku“, Borusija je do trijumfa nad timom iz grada Folksvagena došla tek u nadoknadi golovima Paka Alkasera u razmaku od tri minuta. Španski fudbaler je tako broj svojih pogodaka u ligi doveo do 16.

Za Borusiju je to bio 19. trijumf, posle kojeg na čelu tabele ima 63 boda, dva više od Bajerna, koji je igrao 1:1 u Frajburgu.

Oba pogotka na toj utakmici viđena su u prvih dvadesetak minuta. Lukas Heler je doveo domaći tim u vođstvo u trećem minutu, da bi Levandovski izjednačio 19 minuta kasnije. Iako su izabranici Nika Kovača konstantno napadali, do kraja utakmice nisu uspeli da izbore 20. pobedu ove sezone.

Alex Grimm/Getty Images

Veliko iznenađenje priredila je i Fortuna, koja je slavila protiv Borusije iz Menhengladbaha 3:1. Tim iz Diseldorfa je već posle 16 minuta imao prednost 3:0, pošto je do tada dvostruki strelac bio Rouven Henings, a između njegovih pogodaka gol je postigao i Kevin Šteger. U samom finišu poraz gostiju ublažio je Denis Zakarija.

Posle tog poraza, Borusiji je ugroženo četvrto mesto na tabeli, pošto ima samo bod više od Ajntrahta, koji ima utakmicu manje. Fortuna je napredovala do 11. mesta i sada ima 34 boda.

U ostalim utakmicama u istom terminu, Verder je pobedio Majnc 3:1, dok je Nirnberg sa 3:0 bio bolji od Augsburga. Dvostruki strelac za tim iz Bremena bio je Maks Kruze, koji je asistirao kod prvog gola Milotu Rašici. Jedini gol za Majnc postigao je Robin Kuaison.

Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim.

Nirnberg je trijumf nad Augsburgom obezbedio golovima u drugom poluvremenu, a strelci su redom bili Mikael Išak, Mateus Pereira i Eduard Leven.