Dvojka Lajpciga, velika borba za Evropu

Bundesliga 13. apr 201917:37 > 17:40
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Volfsburg na svom terenu u 29. kolu Bundeslige rezultatom 2:0 i tim trijumfom učvrstili se treće, mestu na tabeli.

Lajpcig sad ima 58 bodova, šest više i utakmicu više od četvrtoplasiranog Ajntrahta. Volfsburg je osmi sa 45.

Bikovi su pitanje pobednika rešili za manje od pola sata igre. U 16. minutu Kevin Kampl je sjajno pogodio sa distance, da bi u 28. Timo Verner iskoristio centaršut Sabicera i postavio konačan rezultat.

U borbi za Ligu šampiona nalazi se i Borusija Mehengladbah, koja posle trijumfa nad Hanoverom na strani 1:0 zauzima peto mesto sa 51 bodom.

Kolotove je do pobede nad poslednjeplasiranim timom lige vodio Rafael pogotkom u 53. minutu, kad je uz mnogo sreće lobovao golmana.

Minimalan trijumf ostvario je i Bajer Leverkuzen u Štutgartu, golom Kaija Haverca iz penala 64. minutu. Štutgart je meč završio sa 10 igrača zbog isključenja Ascasibara u 90. minutu.

Aspirini su sad sedmi na tabeli sa 45 bodova, jednim manje od Verdera koji je kod kuće dobio Frajburg 2:1.

Klasen u 77. i Gebre Selasije u 84. pogađali su gol gostiju, dok je jedini strelac za poražene bio Voldšmit u 90+3.