Getty Images/Stuart Franklin

14.04.2019 | 17.30 > 17:32

Bavarci u četvrtoj brzini do vrha tabele

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su Fortunu u Diseldorfu u 29. kolu Bundeslige rezultatom 4:1 i time se vratili na prvo mesto tabele.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Bavarski gigant ima 67 bodova, jedan više od najvećeg rivala Dortmunda, dok je Fortuna ostala 10. sa 37.

Aktuelni šampion je od starta utakmice na Esprit areni dominirao i već u 15. minutu došao u vođstvo preko Kingslija Komana. Francuski krilni igrač je poslao oštru loptu sa leve strane, na nju je natrčao Robert Levandovski, ali nije uspeo da je zakači na putu ka mreži, pa je pogodak pripisan Komanu.

Isti igrač je pogodio i u 41. minutu. Bila je to duga akcija gostiju iz koje je Kimih dodao do Komana u srcu šesnaesterca za rutinsku egzekuciju. Pitanje pobednika rešeno je u 55. minutu, kad je Gnabri na drugoj stativi zakucao loptu posle kornera za 3:0.

Počasni gol za domaće dao je Lukebakio iz penala u 89, a konačan rezultat postavio je Leon Gorecka udacem sa desetak metara.

U utakmici koja je počela u 13.30 Hofenhajm je savladao Hertu kao domaćin 2:0. Amiri u 29. i Nelson u 76. minutu pogađali su mrežu Berlinaca, koji su upisali peti uzastopni poraz u ligi.

Za poražene u timu nije bilo Marka Grujića zbog povrede.