Asistencija Kostića – prvi poraz Ajntrahta od decembra

Bundesliga 14. apr 201920:04 > 20:07
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Augzburga iznenadili su Ajntraht u Frankfurtu i pobedo 3:1 u 29. kolu napravili veliki korak ka opstanku u Bundeligi.

Gosti imaju 28 bodova, sedam više od Štutgarta, koji je u zoni ispadanja, dok je Ajntraht prekinio setiju od šest pobeda u prvenstvu i značajno zakomplikovao borbu za plasman u Ligu šampiona.

Tim iz Frankfurta je pretrpeo prvi neuspeh posle 11 utakmica u Bundeligi, odnosno od 22. decembra prošle godine i duela sa Bajernom (0:3).

Domaći su dobro počeli meč i u 11. minutu lepim golom Pasijense na asistenciju Filipa Kostića poveli su sa 1:0. Ipak, Rihter je sa dva pogotka do odlaska na odmor preokrenuo rezultat i najavio veliko iznenađenje.

Ajntrahrt je u 47. minutu ostao sa igračem manje zbog isključenja Fernandeza, što su gosti iskoristili i pogotkom gregoriča u 84. minutu overili trijumf.

Kostić i Luka Jović su odigrali ceo meč za domaći tim, dok je Mijat gaćinović u 54. minutu ušao u igru.