23.04.2019 | 22.43 > 22:45

Lajpcig u Hamburgu do istorijskog finala Kupa

Fudbaleri Lajpciga savladali su Hamburg na gostovanju rezultatom 3:1 i prvi put u istoriji plasirali se u finale Kupa Nemačke.

Leipzig

Stuart Franklin/Getty Images

Gosti su bili apsolutni favoriti u duelu sa drugoplasiranom ekipom Cvajte, ali je Hamburg i te kako uspeo da ih namuči.

Lajpcig je poveo preko Jusufa Poulsena u 12. minutu, koji je sjajno skočio posle kornera i glavom sproveo loptu u mrežu domaćeg tima. Na odgovor Hamburga se čekalo desetak minuta, a gol je postigao Bakeri Jata koji se sjajno probio kroz odbranu ‚Bikova‘ i pogodio rašlje.

Iako su gosti konstantno napadali, do novog vođstva su stigli tek autogolom Vasilija Janjičića u 53. minutu. Konačan rezultat je 20 minuta kasnije postavio Emil Forsberg koji je nadmudrio odbranu domaće ekipe za prvi plasman Lajpciga u finale Kupa.

‚Bikovi‘ će se 25. maja u borbi za trofej sastati sa pobednikom susreta između Verdera i Bajerna, koji se sastaju u sredu od 20.45 u Bremenu.