Štutgart konačno pobedio, Menhegladbah posustaje

Bundesliga 27. apr 201920:32 > 20:34
Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Štutgarta savladali su Borusiju iz Menhengladbaha rezultatom 1:0 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru 31. kola Bundeslige i ostvarili prvu pobedu još od početka marta.

Junak trijumfa tima iz grada Mercedesa pred preko 55.000 gledalaca bio je Anastasios Donis, koji je postigao jedini gol na utakmici u 56. minutu.

Iako su gosti tokom većeg dela utakmice kontrolisali dešavanja na terenu, Donis je posle propuštene šanse, kada je pogodio stativu, uspeo da zatrese mrežu Borusije. Do gola je došlo pošto je primio odbijenu loptu, a onda je iz blizine sigurno sproveo u mrežu.

Najbolju šansu za goste imao je Alasan Ple desetak minuta pošto je Štutgart poveo, ali je loptu poslao tik pored gola. Borusija je očajnički do kraja utakmice pokušavala da stigne do bode, ali je odbrana domaćeg tima odlično reagovala.

Za Štutgart je to bila prva pobeda od 3. marta, kada je slavio protiv Hanovera 5:1, a od tada je na šest utakmica imao četiri poraza i dva remija. Tim iz grada Mercedesa drži mesto koje vodi u baraž za opstanak sa 24 boda, dok je Borusija nastavila da posustaje u borbi za direktan plasman u Ligu Evrope, ali i dalje drži peto mesto sa 51 bodom, isto kao i Bajer, uz lošiju gol razliku.