Kostić strelac u stradanju Orlova: 6 golova za 36 min!

Bundesliga 5. maj 201919:58 > 20:00
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bajer Leverkuzena ubedljivo su savladali Ajntraht na svom terenu u 32. kolu Bundeslige rezultatom 6:1. Jedini gol za goste iz Frankfurta postigao je Filip Kostić u 14. minutu.

Srpski reprezentativac je šutirao sa distance, a lopta je na putu ka golu zakačila igrača domaćih i prevarila golmana Hradeckog.

Orlovi su u tom trenutku smanjili na 3:1, ali je to, ipak, bilo sve što se od njih videlo na ovoj utakmici.

Leverkuzen je dominirao od starta i već do 36. minuta imao ogromnih 6:1. Kai Haverc je otvorio „bravu“ gostiju u drugom minutu, a zatim su usledili pogoci Branta u 13, Alarija u 23. i 34, Arangiza u 28, te autogol Hinteregera u 36.

Posle šestog gola, trener Ajntrahta Adolf Hiter je odmah posegnuo za izmenama, na teren je poslao Luku Jovića i Mijata Gaćinovića već u 37. minutu, međutim, to mu do kraja nije donelo praktično ništa.

Leverkuzen je u drugom delu znatno većim posedom lopte rutinski priveo meč kraju.

Aspirini su se izjednačili sa Ajntrahtom po broju poena (54) i do kraja im sledi velika borba za poziciju četiri i plasman u Ligu šampiona.

U međuvremenu, tim iz Frankfurta čeka revanš meč polufinala Lige Evrope protiv Čelsija na Stamford Bridžu. U prvom duelu bilo je 1:1.