Getty Images/Christof Koepsel

18.05.2019 | 17.19

Bajern je šampion, Majnc obezbedio Ajntrahtu Evropu

Bajern je šampion Nemačke! Ponovo! Sedmi uzastopni put!

Pitanje šampiona Nemačke rešeno je ove godine u poslednjem kolu u kome je Bajern igrao protiv Ajntrahta, a Dortmund je gostovao Menhengladbahu. U poslednji krug Bajern je ušao sa dva boda prednosti, a i Gladbahu i Ajntrahtu bile su potrebne pobede u borbi za Evropu. Tim iz Frankfurta koji je ove godine došao do polufinala Lige Evrope ostao je bez direktnog mesta u evrokupovima sledeće godine.

Bajernu je ovo 29. titula u Bundesligi, a sedma uzastopna. Riberiju je ovo deveta titula šampiona Nemačke, a Robenu osma.

Bajern je titulu overio pobedom protiv Ajntraha 5:1.

Poveo je Bajern već u četvrtom minutu. Tomas Miler je ubacio loptu u kazneni prostor, tamo ju je dobro primio i u mrežu poslao Kingsli Koman.

Nakon dobre dve prilike domaćih u kojima su se našli Alaba i Levandovski, Serž Gnabri pogodio je mrežu Ajntrahta u 26. minutu, ali je njegov gol poništen nakon pregledavanja snimka zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena Sebastijan Heler je vratio nadu svom timu poslavši odbijenu loptu u gol. Igrao se 51. minut. Ipak, ta nada ugašena je samo dva minuta kasnije. Šutirali su Gnabri pa Miler, a na kraju je odbijenu loptu u gol poslao David Alaba.

Samo je pet minuta prošlo pre nego što je Ajntraht ponovo krenuo sa centra. Ovoga puta strelac je bio Renato Sančez, a za 4:1 pogodio je sjajni Frank Riberi.

Konačnih 5:1, pogubnih po Ajntraht postavio je Arjen Roben, tek da dvojac koji se oprašta od kluba to učini u velikom stilu.

Ajntraht je do 84. minuta meča upravo zbog Robenovog gola bio na osmom mestu na tabeli zbog gol razlike, ali je u tom trenutku Majnc izjednačio na 2:2 u meču sa Hofenhajmom i tako vratio Ajntraht na sedmo mesto na tabeli. Manjce je do kraja uspeo da dođe do preokreta i pobede 3:2.

Dortmund je slavio protiv Menhengladbaha sa 2:0, ali dovoljno tek da ostane drugi na tabeli.

Sančo i Rojs postigli su golove za Milionere, ali ova pobeda neće biti velika uteha njihovom timu.

U Ligi šampiona sledeće godine igraće Bajern, Dortmund, Lajpcig i Bajer Leverkuzen koji je slavio na gostovanju Herti 5:1 i uz poraz Gladbaha u poslednjem kolu izborio mesto u elitnom takmičenju.

U Ligi Evrope nastupiće sledeće godine Borusija Menhengladbah i Volfsburg dok će kroz kvalifikacije svoje mesto u drugom po važnosti takmičenju tražiti Ajntraht.

U Cvajtu se sele Hanover i Nirnberg. Štutgart će za opstanak u ligi igrati razigravanje sa trećeplasiranom ekipom iz Cvajte. Ko će Šalkeu biti rival saznaćemo u nedelju. Trenutno je u boljoj poziciji Union Berlin koji ima tri boda više od HSV.