Dave Thompson/Getty Images

25.05.2019 | 21.53

Bajernu deveta dupla kruna u ovom veku

Minhenski Bajern će deveti put u ovom veku sezonu završiti osvajanjem duple krune, Bavarci su u subotu u finalu nacionalnog Kupa savladali Lajpcig sa 3:0.

Bajern Minhen

Maja Hitij, Getty Images News

Robert Levandovski je doveo Bajern u prednost u 29. minutu, nakon centaršuta Alabe sa leve strane, veštim udarcem glavom je poslao loptu u mrežu.

U finišu je šampion Nemačke potvrdio trijumf na stadionu u Berlinu, Kingsli Koman je nadmurdio odbranu Lajpciga i povisio na 2:0 u 78. minutu.

Sve je bilo rešeno kada je Levandovski dva minuta pre kraja ukrao loptu pred golom protivnika i postavio konačnih 3:0.

Ovo je Bajernu ukupno 19. trofej u nacionalnom Kupu.

Niko Kovač je ispisao istoriju nemačkog fudbala, pošto je duplu krunu osvajao i kao igrač i kao trener.

Ukupno 12. je najtrofejniji nemački klub stigao do oba trofeja u sezoni. Prethodno su uspeli da osvoje sedmu uzastopnu titulu u Bundesligi.