Kup Nemačke: Borusije sigurne, Nirnberg minimalan

Bundesliga 9. avg 201923:36 > 23:37
Getty Images/Cristof Koepsel

U petak uveče su na programu bila tri meča prvog kola Kupa Nemačke, a plasman u drugu rundu takmičenja obezbedile su ekipe Borusije Dortmund, Borusije Mehengladbah i Nirnberga – sva tri tima su slavila na gostovanjima.

Aktuelni vicešampion Nemačke Borusija Dortmund bio je bolji na gostovanju od trećeligaša Jurdingena rezultatom 2:0, a oba gola viđena su u drugom delu susreta.

Strelci za prilično kompletan tim BVB bili su kapiten Marko Rojs u 49. i Pako Alkaser u 70. minutu.

Jedini gol za drugoligaša Nirnberg na gostovanju u Ingolštatu postigao je Nikola Dovedan u samom finišu meča – 87. minutu.
Borusija iz Mehengladbaha slavila je na gostovanju u Sandhauzenu sa 1:0, a strelac jedingo gola bio je Markus Tiram u 18. minutu.

I dalje nije poznato sa kojim timovima će Dortmund, Mehengladbah i Nirnberg igrati u narednoj rundi takmičenja, koje je u prethodnoj sezoni osvojila ekipa Bajern Minhena, koja je u finalu bila bolja od RB Lajpciga sa 3:0.