Getty Images/Christof Koepsel

10.08.2019 | 22.46 > 22:48

Kup Nemačke: Kraj za Majnc i Augzburg

U subotu je odigrano 13 mečeva prvog kola Kupa Nemačke. Favoriti su opravdali očekivanja, sem Augzburga koji je eliminisan od Verla i Majnca koji je izgubio od Kajzerslauterna.

Majnc

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Verl je uspeo da se plasira u drugo kolo Kupa Nemačke pobedom protiv Augzburga 2:1.

Augzburg je sam sebi zakomplikovao posao autogolom Mareka Sukija u devetom minutu, da bi Šalenberger u 23. povisio na 2:0. Augzburg je do kraja uspeo samo da smanji na 2:1 i to sa bele tačke golom Hana u 83. minutu.

Učešće u Kupu završeno je i za Majnc koji je doživeo poraz od Kajzerslauterna 2:0.

Bajer Leverkuzen bio je ubedljiv protiv Ahena 4:1, Dinamo iz Drezdena eliminisao je Dasendorf pobedom 3:0.