12.08.2019 | 22.52 > 22:54

Kup: Bajern siguran, Volfsburg 5:3 protiv trećeligaša

U ponedeljak su na programu bila četiri duela Kupa Nemačke, a prolaz u drugo kolo obezbedile su ekipe Volfsburga, Štutgarta, Karlsruea i aktuelnog osvajača takmičenja minhenskog Bajerna.

Robert Levandovski

Getty Images/Christof Koepsel

Bajern je u Kotbusu slavio protiv Energija sa 3:1 (1:0). Bavarci su poveli u 32. minutu preko Roberta Levandovskog, a u 64. minutu nakon asistsencije Gorecke Kingsli Koman je duplirao prednost nemačkog prvaka.

U 85. minutu Gorecka je opet asistirao, a Levandovski je postigao drugi gol za nedostižnih 3:0. Konačan rezultat postavio je iz penala Berkan Taz za konačnih 3:1. Energi Kotbus, nekadašnji bundesligaš, nalazi se u trećoj ligi.

Štutgart je u Roštoku pobedio Hanzu sa 1:0, a strelac jedinog gola za „Švabe“ bio je El-Gadui u 19. minutu.

Karlsrue je kod kuće savladao Hanover rezultatom 2:0 u duelu dva tima iz „Cvajte“, a golove za domaćina postigli su Gožurek i Vanicek.

Najzanimljivije je bilo u Haleu, gde je Volfsburg pobedio domaći Halešer sa 5:3 nakon produžetaka, pošto je za 90 minuta rezultat bio 3:3. Strelci za Bundesligaša bili su Veghorst, Gerhard i Vilijan, a golove u produžetku dali su Knohe i Brekalo.

I dalje nisu poznati parovi naredne runde, koja će predstavljati šesnaestinu finala takmičenja.