17.08.2019 | 17.41 > 17:43

BL: Silna Borusija, Bajer se mučio sa Paderbornom

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda deklasirali su Augsburg rezultatom 5:1 posle preokreta u prvom kolu nove sezone Bundeslige.

Paco Alcacer

Stuart Franklin/Getty Images

Pred preko 80.000 navijača na „Signal Iduna parku“, domaći tim je slavio zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu. Augsburg je poveo u prvom minutu preko Florijana Niderlehnera, ali je Pako Alkaser samo dva minuta kasnije doneo izjednačenje Borusiji.

Preokret je kompletiran u razmaku od osam minuta na početku drugog perioda, kada su viđena tri gola. Džejdon Sančo je doneo vođstvo Borusiji, Marko Rojs je na asistenciju Alkasera povisio na 3:1, da bi španski fudbaler svojim drugim pogotkom doneo svom timu 4:1. Konačan rezultat je u 82. minutu postavio Julijan Brant.

Mnogo preokreta viđeno je u Leverkuzenu, gde je Bajer sa 3:2 savladao Paderborn, novajliju u elitnom društvu. Domaći tim je vodio dva puta, ali je njegov rival odgovarao u roku od nekoliko minuta, a sva tri boda Bajeru doneo je Kevin Foland u 69. minutu. Strelci preostalih golova za pobednički tim bili su Leon Bejli i Kaj Haverc, dok su mrežu Bajera zatresli Sven Mišel i Streli Mamba.

Ubedljiv je bio i Frajburg, koji je sa 3:0 savladao Majnc, ali je sva tri pogotka postigao u poslednjih deset minuta. Strelci su bili Lukas Heler, Žonatan Šmid i Đanluka Valdšmit, koji je bio precizan iz penala.

Trijumf na domaćem terenu ostvario je i Volfsburg, koji je pobedio Keln 2:1 golovima Maksimilijana Arnolda i Vouta Veghorsta, dok je poraz svog tima u nadoknadi vremena ublažio Simon Terode. U jedinom preostalom meču, Fortuna je na gostovanju bila bolja od Verdera 3:1, golovima Rouvena Heningsa, Kenana Karamana i Kana Ajana, dok je strelac na drugoj strani bio Johanes Egeštajn.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa, Borusija iz Menhengladbah i Šalke su igrali bez golova. Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za goste.