Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 17.35 > 17:39

Verner golom proslavio ugovor, Joveljić starter

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Ajntraht iz Frankfurta na svom terenu u drugom kolu Bundeslige rezultatom 2:1 i zadržali stoprocentan učinak u tom takmičenju.

Timo Verner

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Bikovi su, posle trijumfa na strani nad Union Berlinom na startu od 4:0, upisali i prvu pobedu u sezoni pred svojim navijačima.

Najzaslužniji za to bili su strelci Timo Verner i Jusuf Jarari Polsen.

Verner, koji je u nedelju produžio saradnju sa klubom do 2023. godine, pogodio je u 10. minutu sjajnim volej udarcem posle kornera i asistencije Polsena, da bi sličan pogodak dao i danski reprezentativac u 80. minutu.

Ovoga puta sa leve strane je centrirao Forsberg, a sjajni napadač volejom poslao loptu kroz noge golmana Trapa.

Jedini pogodak za Ajntraht, za koji je Dejan Joveljić debitovao u startnoj postavi i na terenu bio ceo meč, dao je Pasiensija u 89. minutu posle ubačene lopte Čendlera.

U redovima Orlova svih 90 minuta je odigrao i Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović van tima zbog povrede.

Lajpcig je treći na tabeli sa 6 bodova, koliko imaju i Dortmund, Frajburg i Leverkuzen, a Ajntraht 10. sa 3.

U narednom kolu, Bikovi gostuju Mehengladbahu, Ajntraht čeka Fortunu.