Catherine Ivill/Getty Images

30.08.2019 | 22.40 > 22:42

Verner het-trikom srušio Borusiju

RB Leipzig

Fudbaleri Lajpciga trijumfovali su protiv Borusije Mehengladbah u gostima rezultatom 3:1 u meču trećeg kola nemačke Bundeslige.

navijači, Lajpcig

Getty images/Ronny Hartmann

Lajpcig je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao golom u 38.minut. Verner je iskoristio asistenciju Forsberga i zatresao mrežu domaće ekipe.

Isti igrač je povisio na 2:0 u 47. minutu, kada mu je asisten bio Pulsen.

Embolo je u prvom minutu nadoknade smanjio na 2:1, a svj het-trik Verner je kompletirao u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Lajpcig je na vrhu tabele sa sve tri pobede na startu nove sezone i u narednom kolu će dočekati Bajern.

Borusija je sedma i ima četiri boda, a u petom kolu će odmeriti snage sa Kelnom u gostima.