31.08.2019 | 17.23 > 17:25

BL: Šest golova Bajerna za 45 minuta, prvenac Perišića

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Majnc na svom terenu pobedom rezultatom 6:1 u okviru trećeg kola Bundeslige.

Ivan Perišić

Alexander Hassenstein/Getty Images

Gosti su poveli u šestom minutu golom Jan-Pola Betijusa pred 75.000 navijača na „Alijanc areni“, a na odgovor Bavaraca se čekalo pola sata. I kad je do njega došlo, mreža Majnca je u roku od 45 minuta bila popunjena do vrha, pošto je šampion Nemačke u tom periodu postigao šest golova.

Izjednačenje minhenskom klubu doneo je Benjamin Pavar, na asistenciju Ivana Perišića, da bi u 45. minutu Bajern stigao do vođstva preko Davida Alabe. Perišić se upisao u strelce u devetom minutu drugog perioda, a zatim su usledili golovi Kingslija Komana, Roberta Levandovskog i Alfonsa Dejvisa do 80. minuta.

Za Perišića je to bio prvi gol u dresu Bajerna, u koji je nedavno stigao iz Intera, a on je utakmicu sa Majncom završio u 67. minutu, kada ga je zamenio Dejvis.

Bajern sada ima sedam bodova u Bundesligi, dok je Majnc ostao na samom začelju bez ijednog.

Pored branioca titule, ubedljiv trijumf ostvario je i Šalke, koji je slavio protiv Herte 3:0. Dva gola za tim iz Gelzenkirhena postigli su gosti – Niklas Stark i Karim Rekik u 38. i 48. minutu, a konačan rezultat postavio je Džondžo Keni pet minuta pre kraja susreta. Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je 90 minuta za Hertu.

Bajer i Hofenhajm su igrali bez golova u Leverkuzenu, a bodove su podelili i Volfsburg i Paderborn, koji su igrali 1:1. U gradu Folksvagena poveli su gosti preko Kaulija u 12. minutu, a izjednačenje Volfsburgu doneo je Josip Brekalo u 56. minutu.

U jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg popodnevnog programa, Keln je savladao Frajburg 2:1 golom u nadoknadi vremena koji je postigao Eljes Skiri. Poveo je domaći tim autogolom Rafaela Čihosa, dok je izjednačenje Kelnu doneo Antoni Modest.