BL: Union šokirao Borusiju!

Bundesliga 31. avg 201920:38 > 20:40
Maja Hitij/Getty Images

Fudbaler Union Berlina savladali napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad Borusijom Dortmund rezultatom 3:1 u trećem kolu Bundeslige.

Tim koji je ove godine ušao u elitno društvo kao trećeplasirani u Cvajti pred oko 22.500 svojih navijača u prestonici Nemačke stigao je do prve pobede ove sezone.

Povezano

Junak pobede Uniona bio je Marijus Bitler, koji je bio dvostruki strelac, a jedini preostali pogodak za domaćina postigao je Sebastijan Anderson. Na drugoj strani strelac je bio Pako Alkaser.

Borusija je ofanzivno krenula od početka utakmice, ređale su se prilike Marka Rojsa i Džejdona Sanča, ali je posle njihovih promašaja usledila kazna. Union je poveo preko Bitlera, koji je odlično reagovao posle centaršuta Kristofera Trimera.

Samo tri minuta kasnije Borusija je izjednačila golom Alkasera, kojem je asistirao Sančo. Gosti su imali prilike do kraja prvog poluvremena da povedu, ali su ih Rojs i Julijan Vajgl propustili, da bi berlinski tim poveo u 50. minutu drugim golom Bitlera. Nekoliko minuta kasnije srpski fudbaler Neven Subotić je pao u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na belu tačku, a konačan rezultat je u 75. minutu postavio Anderson.

Subotić je odigrao svih 90 minuta za pobednički tim.

Posle prvog poraza ove sezone Borusija drži peto mesto sa šest bodova, tri manje od Lajpciga, koji jedini ima maksimalni skor. Union je ja desetoj poziciji sa četiri boda.