Japanac junak prve pobede Verdera

Bundesliga 1. sep 201917:41 > 17:44
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Verdera u sjajnom meču u Bremenu pobedili su ekipu Augsburga 3:2 i tako u trećem kolu došli do prvih bodova u Bundesligi.

Junak trijumfa domaćih bio je dvostruki strelac, Japanac Juja Osako, koji je sa tri pogotka u vrhu liste strelaca iza Roberta Levandovskog (6), Tima Vernera (5) i Paka Alkasara (4).

Verder je poveo u 6. minutu pogotkom Osake, koji je iskoristio odličnu asistenciju sa svoje polovine terena i potom rutniski savladao Tomaša Kubeka. Samo šest minuta kasnije Ruben Vargas je izjednačio efektnim golom glavom, a Džošua Sargent se u 21. odlično snašao posle dodavanja Nurija Sahina za novo vođstvo domaćeg tima – 2:1.

Augsburg je u 34. minutu ostao sa igračem manje na terenu zbog isključenja Stefana Lihštajnera, ali drugo poluvreme je počelo ohrabrujuće za goste jer je Vargas bukvalno u prvom napadu izjednačio rezultat – 2:2.

Ipak, Verder je do prve pobede u novoj sezoni došao efektnim pogotkom Osake, koji je volej udarcem u 67. minutu postigao treći gol za svoj tim.

Verder u sledećem kolu gostuje Union Berlinu, dok Augsburg dočekuje Ajntraht.