Getty Images/Stuart Franklin

13.09.2019 | 22.33 > 22:36

Brekalo asistent, Volfsburgu samo bod

VfL Wolfsburg

Fudbaleri Fortune iz Diseldorfa i Volfsburga podelili su bodove u prvoj utakmici 4. kola nemačke Bundeslige - 1:1.

Niko Giebelmann, Fortuna Duesseldor

Lukas Schulze/Bongarts/Getty Images

Gosti su u većem delu meča imali inicijativu, lopta je više bila u njihovom posebu, međutim, posle dva uvodna trijumfa upisali su i drugi uzastopni remi i nisu iskoristili priliku da barem prenoće na liderskoj poziciji.

Domaća ekipa je povela u 16. minutu pogotkom Nike Giselmana koji je sjajnim udarcem levom nogom 'pocepao' mrežu Volfsburga.

Ipak, nije se mnogo čekalo na izjednačenje. Holanđaninu Vutu Veghorstu nije bilo teško da u 29. minutu iz neposredne blizine postigne već treći gol u sezoni posle odličnog prodora Josipa Brekala po desnoj strani.

Do kraja meča Volfsburg je bio bliži drugom pogotku, a poslenju šansu u 86. minutu nije iskoristio Brekalo.

Volfsburg u sledećem kolu dočekuje Hofenhajm, dok Sideldorf, koji je 11. sa četiri boda, gostuje Borusiji u Menhengladbahu.