14.09.2019 | 20.32 > 20:36

Bajernu samo bod u Lajpcigu pred susret sa Zvezdom

Fudbaleri Lajpciga i Bajerna igrali su nerešeno 1:1 u derbiju četvrtog kola Bundeslige i ujedno poslednjoj utakmici subotnjeg programa.

Emil Forsberg

Maja Hitij/Getty Images

Oba gola pred oko 40.000 navijača na „Red Bul areni“ postignuta su u prvom poluvemenu. Bajern je poveo u trećem minutu preko Roberta Levandovskog, a izjednačenje ‚Bikovima‘ je u nadoknadi vremena doneo Emil Forsberg iz penala.

Gostima iz Minhena nije bilo potrebno mnogo vremena da stigne do vođstva, a za to je bio zaslužan Levandovski, posle asistencije Tomasa Milera. Poljski fudbaler je u narednih desetak minuta imao dve odlične šanse, ali nije uspeo da ponovo savlada Petera Gulašija.

U finišu prvog poluvremena se činilo da je Marsel Zabicer napravio faul u kaznenom prostoru, sudija je u prvom trenutku pokazao na belu tačku, ali je poništio tu odluku pošto je konsultovao VAR. Penal je dosuđen na drugoj strani nekoliko minuta kasnije posle starta Lukasa Ernandeza, a Forsberg je savladao Manuela Nojera i izjednačio.

Drugo poluvreme je obilovalo šansama, među kojima se istakao pokušaj Zabicera iz velike daljine, kada je Nojer sjajno reagovao, a čak ni navijači ‚Bikova‘ nisu mogli da sakriju svoje oduševljenje.

Za izabranike Nika Kovača je ta utakmica bila poslednja pred početak sezone u Ligi šampiona, a u prvom kolu na „Alijanc arenu“ stiže Crvena zvezda.

Lajpcig je posle tri pobede prvi put izgubio bodove i sada na čelu tabele ima 10 bodova, jedan više od Borusije iz Dortmunda, dok je Bajern na trećoj poziciji sa osam bodova.