Catherine Ivill/Getty Images

20.09.2019 | 22.34 > 22:35

Treći uzastopni trijumf Šalkea, Majnc pao u završnici

1 FSV Mainz 05

Fudbaleri Šalkea slavili su u meču petog kola Bundeslige na svom terenu protiv ekipe Majnca rezultatom 2:1.

Schalke fans

Getty Images/Christof Koepsel

Serdar je doneo prednost domaćem timu u 36. minutu, a ni pre ni posle toga nije viđeno mnogo uzbuđenja, ni prilika na Veltins Areni.

Za izjednačenje je pogodio Onisivo u 74. minutu, kada je iskoristio asistenciju Boetijusa.

Slavlje gostiju nije dugo trajalo, pošto je Harit uspeo da donese tri boda svom timu u 89. minutu.

Šalke iz pet utakmica ima 10 bodova, koliko ima i Lajpcig, koji će svoj duel petog kola odgirati u subotu u Bremenu protiv Verdera.

Majnc je ostao na tri boda i upisao je četvrti poraz ove sezone.

U narednom kolu će se na domaćem terenu sastati sa Volfsburgom.