Getty Images/Christof Koepsel

28.09.2019 | 17.17 > 20:42

Slavili Bajern, Šalke i Menhengladbah, remi Dortmunda

U prvih pet subotnjih mečeva šestog kola Bundeslige pobede su upisali Bajern, Bajer, Borusija Menhengladbah, Volfsburg i Šalke. Lajpcig pao na treće mesto. Sve ekipe koje su slavile igrale su kao gosti.

Robert Lewandowski

Sebastian Widmann/Getty Images

Fudbaleri Bajerna izbili su na prvo mesto na tabeli nakon pobede na gostovanju Paderbornu gde su slavili 3:2.

Gnabri je postigao jedini gol u prvom poluvremenu pa je Barjen na odmor otišao uz blagu prednost stečenu u 15. minutu.

Kutinjo je povisio na 2:0 u 55, ali je Proger u 68. vratio nadu domaćima. Robert Levandovski vratio je Bajern na dva gola prednosti na desetak minuta pre kraja meča, ali uporni domaćini nisu odustajali ni tada. Kolins je u 84. minutu pogodio za 3:2 i vratio neizvesnost u finišu meča, ali nije dalje od toga mogao domaći sastav.

Šalke je nakon gostovanja Lajpcigu i pobede 3:1 prvi Bajernov pratilac na tabeli dok je Lajpcig pao na treće mesto.

Volfsburg je tri boda osvojio na gostovanju Majncu, Borusija Menhengladbah je kao gost dala tri gola Hofenhajmu, a sa 3:0 je slavio i Bajer na gostovanju Augzburgu.

U poslednjem meču dana Borusija Dortmund i Verder remizirali su 2:2. Poveli su gosti golom Rašice u sedmom minutu, već posle dva minuta izjednačio je Gece, da bi u 41. minutu Marko Rojs doneo prednost Borusiji na asistenciju Torgana Azara.

Međutim, konačni rezultat u 55. minutu postavlja Fridl. Domaći su bili bliži pobedi, u završnici je šansu imao Alkaser, ali Borusija ostaje na 11 bodova na sedmom mestu, dok je Verder 10. sa sedam. Miloš Veljković presedeo je meč na klupi tima iz Bremena.