Dva gola Ibiševića, Frajburg prati Bajern

Bundesliga 29. sep 201920:01 > 20:04
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Herte ubedljivo su pobedili Keln u gostima u poslednjoj utakmici šetog kola nemačke Bundeslige - 4:0, uz dobro izdanje srpskog internacionalca Marka Grujića.

Herta je u Kelnu prekinula seriju od tri uzastopna poraza i tek drugim trijumfom u sezoni napredovali su do desete pozicije na tabeli sa 7 bodova, koliko ima i Verder. Domaći tim je ostao na samo tri boda i jedino je Paderborn lošiji sa jednim osvojenim bodom.

Goleadu tima iz Berlina najavio je Halaido Dilrosun u 23. minutu preciznim udarcem sa više od 25 metara, a posao im je bio olakšan isključenjem Horhea Merea u 41. minutu.

Meč u Kelnu prelomio je iskusni Vedad Ibišević pogocima u 58. i 62. minutu na gotovo identičan način. Internacionalac iz BiH je dve povratne lopte smestio iza leđa golmana domaćeg tima, a konačan rezultat postavio je Dedrik Bojata u 83. minutu.

Sa odličnim partijama nastavio je Frajburg koji je trijumfom u gostima protiv Diseldorfa 2:1 i sada ima samo bod manje od vodećeg Bajerna.

Domaći su poveli u 42. minutu preko Heginsa, da bi samo tri minuta kasnije Šmid izjednačio i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Gosti u 64. minutu nisu realizovali jedanaesterac, golman Stefen je odbranio udarac Holera, ali kazna nije usledila. Tri boda Frajburgu obezbedio je Valdšmit u 81. minutu prelepim udarcem sa 18 metara.