Catherine Ivill/Getty Images

04.10.2019 | 22.20

Ibišević vodio Hertu ka preokretu i novoj pobedi

Hertha BSC

U prvom duelu sedmog kola Bundeslige, Herta je u Berlinu bila bolja od Fortune rezultatom 3:1.

Herta

Thomas F. Starke/Getty Images

Herta

Gostujući tim poveo je pogotkom iz penala u 32. minutu, kada je mrežu sa bele tačke zatresao Rouven Henings.

Ipak, Herta je do kraja poluvremena stigla do potpunog preokreta.

Prvo je Vedad Ibišević izjednačio u 37. minutu, a minut pre odlaska na odmor Žavairo Dilrosun doneo je prednost ekipi iz prestonice Nemačke.

Fortuna tako nije uspela da sačuva mrežu ni na 17. ligaškom meću zaredom, po čemu su rekorderi od svih timova u ligi.

Pobedu plavo-belih osigurao je Vladimir Darida golom u 62. minutu.

Srpski vezista Marko Grujić bio je u startnoj postavi Herte, koja je stigla do treće pobede u sezoni, dok Fortuna ostaje na učinku od četiri boda, nakon petog pretrpljenog poraza.

Pratite rezultate i tabelu lige na našem sajtu.