Getty Images/Stuart Franklin

05.10.2019 | 17.29 > 17:31

Sedmica u Londonu, pa poraz kod kuće od Hofenhajma

Samo četiri dana pošto su savladali Totenhem u Londonu, u okviru Lige šampiona, rezultatom 7:2, fudbaleri Bajerna doživeli su poraz na svom stadionu u sedmom kolu Bundeslige od Hofenhajma sa 2:1.

Niko Kovač

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač

Najzaslužniji za trijumf Hofenhajma bio je jermenski napadač Sargis Adamjan, dvostruki strelac.

Sva tri pogotka na Alijanc areni viđena su u drugom poluvremenu, a prvi su do vođstva stigli gosti.

Igrao se 54. minut, kad je Adamjan iskoristio asistenciju Geigera i savladao Nojera.

Ekipa Nika Kovača je u podređenom položaju bila do 73. minuta i pogotka Roberta Levandovskog za izjednačenje.

Poljak je do 10. gola u sezoni stigao udarcem glavom, posle centaršuta Tomasa Milera, i tako vratio domaćim navijačima nadu u preokret.

Ipak, samo šest minuta kasnije Adamjan ponovo trese mrežu i donosi Hofenhajmu veliki trijumf.

Bez obzira na takav ishod, Bavarci ostaju lideri tabele sa 14 bodova, koliko imaju i Lajpcig, Frajburg i Bajer Leverkuzen.

Do 14 poena mogla je i Borusija Dortmund, ali su Milioneri u 89. minutu ostali bez trijumfa nad Frajburgom zbog autogola Akandžija (2:2).

Aksel Vitsel je doveo Dortmund u vođstvo u 20. minutu, Luka Voldšmit je izjednačio u 55, da bi Ašraf Hakimi vratio prednost gostima. To na kraju, ipak, nije bilo dovoljno da ekipa Lusijena Favra slavi i sad sa 12 poena zauzima sedmo mesto.

Duel Leverkuzena i Lajpciga završen je 1:1. Kevin Foland je pogodio za Aspirine u 66. minutu, da bi bod Bikovima doneo Kristofer Nkunku u 78.

Majnc je kao gost savladao Paderborn 2:1, golovima Kvajsona i Brosinskog. Jedini strelac za domaće bio je Zolinski.