Kovač ljut: Nije bilo euforije iz Londona

Bundesliga 6. okt 20190:00 > 0:03
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Trener Bajerna Niko Kovač žali zbog poraza od Hofenhajma 2:1, prvog na „Alijanc Areni“ u 2019. godini.

Hrvatski stručnjak je revoltiran i zbog toga što nije bilo „euforije od utorka“, kada su Bavarci ubedljivo porazili Totenhem 7:2 u Ligi šampiona.

Povezano

To me ljuti. Posebno u drugom poluvremenu uopšte nismo bili kako treba. Posle pauze smo napravili previše grešaka. Ni u jednom trenutku nismo pritisli protivnika. Trijumf Hofenhajma nije nezaslužen“, ocenio je Kovač u intervjuu za „Skaj“.

Kapiten Manuel Nojer smatra da je motvacija postojala.

To smo konstatovali pre utakmice i na poluvremenu. Sitne greške su dovele do dva gola. Mi držimo sve u svojim rukama. Ovo je upozorenje za nas, da se ništa olako ne postiže. Sve je moguće i uvek moramo da budemo spremni“, istakao je Nojer.

Ipak, sportski direktor Hasan Salihamidžić ima drugačiji utisak tim povodom.

Od početka nismo uspeli da budemo na visini zadatka. Tri dana smo radili na tome da dobijemo ovaj meč. Momci su znali koliko je bitan. Otići na pauzu zbog reprezentativnih obaveza za nas nije prihvatljivo“, kazao je popularni Braco.

Poraz protiv Hofehajma prekinuo je seriju od 20 uzasopnih ligaških trijumfa.

Minhenski klub i dalje sa 14 bodova drži čelo tabele. Isti broj bodova, ali slabiju gol razliku, imaju Lajpcig, Frajburg, Šalke i Bajer Leverkuzen.