06.10.2019 | 15.45 > 15:48

BL: Petarda Menhengladbaha za čelo tabele

FC Augsburg

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha ubedljivo su savladali Augsburg rezultatom 5:1 u sedmom kolu Bundeslige.

Patrick Herrmann

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Junak trijumfa pred 50.000 navijača na „Borusija parku“ bio je Patrik Herman, koji je bio dvostruki strelac. Domaći tim je već posle desetak minuta imao prednost 3:0, a na samom početku meča ga je predvodio upravo Herman.

Denis Zakarija je doveo Borusiju u vođstvo u drugom minutu, posle asistencije Markusa Tirama, a onda je na scenu stupio dvojac Herman – Alasan Ple. 26-godišnji Francuz je u razmaku od pet minuta asistirao svom saigraču, a zatim je u 39. minutu i sâm bio strelac za 4:0.

Gosti su u 80. minutu uspeli da postignu počasni pogodak preko Florijana Niderlehnera, da bi Bril-Dinald Embolo postavio konačan rezultat samo tri minuta kasnije.

Hrvatski fudbaler Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za goste.

Tim iz Menhengladbaha posle petog trijumfa ove sezone ima 16 bodova, dva više od grupe u kojoj se nalazi pet klubova – Bajern, Frajburg, Lajpcig, Šalke i Bajer. Augsburg je na 14. poziciji sa pet bodova.

U drugoj utakmici dana, Volfsburg je savladao Union iz Berlina 1:0 golom Vauta Veghorsta u 69. minutu.

Srpski fudbaler Neven Subotić je odigrao 86 minuta za goste iz prestonice Nemačke, dok je Hrvat Josip Brekalo ušao u igru u 67. minutu.