06.10.2019 | 19.55

Rašica sa penala doneo bod Verderu u Frankfurtu

Fudbaleri Ajntrahta i Verdera podelili su bodove u sedmom kolu nemačke Bundeslige. Meč u Frankfurtu završen je rezultatom 2:2.

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Već na početku meča imali su domaći dve velike šanse, ali ih nisu iskoristili. Napadali su i u nastavku, ali se rezultat nije menjao.

Kaznili su to gosti iz Bremena. Gol je u 27. minutu postigao Klasen, koji je pokupio odbijenu loptu i smestio je u mrežu rivala.

Ekipa iz Frankfurta je i u nastavku stvarala prilike. Nadali su se domaći da bi mogli do gola sa penala u 52. minutu, posle pada Pasiensija. Ipak, sudija je posle konsultacije VAR odlučio da nema osnova za kazneni udarac. Vrlo brzo ekipa Adija Hitera je ipak došla do izjednačenja. Precizan je bio Rode.

Za preokret je bio zaslužen Silva, koji je postigao gol u 89. minutu.

Ipak, nisu se do kraja radovali domaći navijači. U prvom minutu nadoknade dosuđen je penal za goste. Precizan sa bele tačke bio je Rašica.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za ekipu Ajntrahta, dok je Gaćinović u igru ušao u 84. minutu. Joveljić nije ulazio u igru.

S druge strane, Veljković je bio u postavi Verdera i bio je na terenu svih 90 minuta.